تبلیغات
سایت خبری تحلیلی مصباح - * کرسی‎های آزاداندیشی و مناظره نباید مصادره به نامطلوب شود
سایت خبری تحلیلی مصباح
اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل

واکنش فرمانده سپاه نینوا گلستان نسبت به هتاکی به ارزش‎ها

سپاه و بسیج در مقابل اراجیف ضدانقلابی سکوت نمی‎کند/ آیا اصلاح‎طلبی عبور از ولایت و قانون اساسی است

خبرگزاری فارس: سپاه و بسیج در مقابل اراجیف ضدانقلابی سکوت نمی‎کند/ آیا اصلاح‎طلبی عبور از ولایت و قانون اساسی است

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان اهانت به مقدسات، مرجعیت و مقام عظمای ولایت در مناظره اخیر در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان را محکوم کرد و گفت: سپاه و بسیج در مقابل اراجیف ضدانقلابی سکوت نمی‎کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سردار رحمت‎الله صادقی ظهر امروز در تجمع علمای اهل تسنن و شیعه در محکومیت هتاکی به ارزش‎های اسلامی در دانشگاه منابع طبیعی گرگان و اعزام به کربلای معلی برای شرکت در پیاده‎روی اربعین حسینی که در امامزاده عبدالله (ع) گرگان اظهار کرد: اهانت به ساحت مقدس مرجعیت و مقام عظمای ولایت در شهرستان گرگان واقعا جای تسلیت دارد این خبط بزرگ و کلمات سخیفی که در این جایگاه بزرگ رخ داد قابل تاسف است.

وی کرسی آزاداندیشی و تریبون آزاد را یکی از نعمت‎های بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: مبدع این حرکت، امام راحل و مقام معظم رهبری است کسانی که از کرسی آزاداندشی و تریبون آزاد سوءاستفاده کردند ظلم بزرگی مرتکب شدند.

* کرسی‎های آزاداندیشی و مناظره نباید مصادره به نامطلوب شود

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان افزود: در دهه 70 نظام آموزش عالی که حجم کتب درسی را زیاد کرد مقام معظم رهبری نسبت به آن اعتراض کردند که چرا شرایط را برای فعالیت‎های سیاسی فراهم نمی‎کنید؟ چرا دانشجوی مسلمان ارزشی، ایرانی در آرمان‎خواهی خودش که خاصیت این قشر است، ظرفیت ایجاد نمی‎کنید.

صادقی ادامه داد: مقام معظم رهبری درخواست می‎کنند که کرسی آزاداندیشی بگذارید و اجازه دهید دانشجویان با آرمان‎های انقلابی در تریبون دانشگاه مباحث سیاسی، فرهنگی، علمی اقتصادی و نقد بر مسئولان داشته باشند، ما در این عرصه خوب درخشیدیم و هر روز شاهد نقدهای دقیق، منصفانه و بعضا غیرمنصفانه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه کرسی‎های آزاداندیشی و مناظره نباید مصادره به نامطلوب شود، گفت: تصور نشود که حرکت جدید، نقد جدید و فضای جدیدی ایجاد شده؛ مبدع کرسی‎های آزاداندیشی و مناظره، انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری است.

* یک جریانی درصدد ایجاد حرکت دوقطبی است

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان خطاب به هتاکان به ارزش‎های اسلامی تصریح کرد: اگر فرهنگ انقلاب اسلامی که مبتنی بر جنس انقلاب و ارزش‎های دینی نبود شما امنیت نداشتید که پشت تریبون اراجیف بگوئید، این قدرشناسی از امنیت است که مدافعان حرم هزاران کیلومتر آن طرف جغرافیای طبیعی برای دفاع از ارزش‎های اسلامی جان خود را کف دست بگیرند آن وقت عده‎ای بر اهداف مدافعان حرم بتازند.

 سردار صادقی با تاکید بر اینکه مردم تمامی حرکت‎ها را رصد می‎کنند، ابراز کرد: ذهن انقلابی و جهادی مردم این خزعبلات را فراموش نمی‎کند، آنچه در دانشگاه منابع طبیعی گرگان اتفاق افتاد غیرطبیعی بود، مباحثی که عناوین آن مشخص شده چرا باید خارج از چارچوب شاهد سکوت مدیریت نالایق دانشگاه و مدیریت نالایق فرهنگی دانشگاه باشیم.

وی با اشاره به اینکه یک جریانی درصدد ایجاد حرکت دوقطبی است، گفت: عده‎ای تصور می‎کنند در ایجاد این هتاکی، نیروهای انقلابی سکوت خواهند کرد، یا مراعات یکسری مسائل را داشته باشند؛ زهی خیال باطل؛ کسی مخالف با مناظره، کرسی آزاداندیشی و نقد نیست، ظرفیتی که در دانشگاه در عرصه مناظره به وجود آمد ظرفیت درون انقلاب نبود.

* هتاکی در دانشگاه؛ ظرفیت ضدانقلاب بود نه اصلاح‎طلبی و اصولگرایی

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان خطاب به رئیس دانشگاه منابع طبیعی گرگان افزود: آیا اصلاح‎طلبی عبور از اسلام است، آیا اصلاح‎طلبی عبور از قانون اساسی، عبور از ولایت فقیه و عبور از امام است؟ آیا صلاح‎طلبی عبور از شهداست.

سردار صادقی از بزرگان فرهنگی استان ومدیران دستگاه‎های اجرایی و سیاسی امنیتی استان خواست تا در مقابل این اتفاقات، گوش شنوا داشته باشند و تاکید کرد: ظرفیتی که در دانشگاه اتفاق افتاد ظرفیت ضدانقلاب بود نه اصلاح‎طلبی و اصولگرایی؛ تجمعی که امروز شکل پیدا کرد به واسطه پشتیبانی از حرکت انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی مردم را افرادی بابصیرت و هوشمند خواند و گفت: مردم اتفاقاتی را که به واسطه حرکت ضدانقلابی و نه به واسطه دو جریان سیاسی رخ داد را رصد می‎کنند.

* بسیج دانشجویی از گوینده سخیف و مدیر دانشگاه شکایت کرده است

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان تاکید کرد: سپاه و بسیج برنمی‎تابد حرکتی را که بخواهد در جریان ضدانقلابی که امتداد آن به سران فتنه در داخل و نظام سلطه در خارج می‎پیوندد، تصور کردید که سپاه چون یک نهاد نظامی است در این عرصه‎ها دخالت نمی‎کند اصلا اینگونه نیست.

سردار صادقی با اشاره به اینکه ننگ بزرگی در دانشگاه منابع طبیعی گرگان رخ داد، گفت: باید تعارف را کنار گذاشت چگونه باید این ننگ را زدود؟ یک بخش به مسئولان دستگاه قضایی برمی‎گردد بسیج دانشجویی رسما از گوینده سخیف و مدیر دانشگاه از طریق دستگاه قضایی شکایت کرده است که مسئولان باید پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: برخی از مسئولان که در این جایگاه قرار گرفتند صندلی‎شان روی ستون‎های 230 هزار شهید برپا شده است، عکس امام (ره) و مقام معظم رهبری بالای سرشان است واقعا باید خجالت بکشید شما چطور رویتان می‎شود در اتاق‎تان بنشینید و تامل کنید و دم برنیاورید، این در خاطره انقلابی نیروهای مذهبی خواهد ماند.

* تکرار چنین هتاکی‎هایی غیرقابل تحمل است

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان با تاکید بر اینکه تکرار چنین هتاکی‎هایی غیرقابل تحمل است، گفت: در شورای تامین استان به استاندار گلستان هم گفتم این قابل تحمل نیست که در استان ولایتمدار گلستان که 4 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده و در آستانه کنگره عظیم اربعین حسینی شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

سردار صادقی با بیان اینکه دستگاه قضایی، بزرگان فرهنگی و اجرایی به فکر این موضوع باشند، ابراز کرد: باید این مسائل را پیشگیری و بازدارندگی کنند تا دیگر شاهد این قضایا در استان نباشیم دستگاه قضایی باید در این زمینه برخورد قاطع داشته باشد تا آلام سنگین مومنان تسکین پیدا کند.
طبقه بندی: مذهبی،  سیاسی، 
ارسال توسط سرباز ولایت
آخرین مطالب
نظر سنجی
سطح مطالب سایت چگونه است ؟


شهدای شهرک ساحلی
پرتو ولایت

ندای همت

ولایت عشق

رزمنده جنگ نرم

شهید مجید رستمی
شهید داداش تبار
انعکــاس

جنــگ ســایبری

بصــیرت

سیاسی و مذهبی
شهید طالبی
شهید طالبی

نسیم یار

تربت

نعم المعین

انتظار نیوز

طریقت الهدی
شهید نعمت زاده
شهید نعمت زاده
سلمان فارسی
سلمان فارسی

گلچین سرا
شهید قلی تبار
شهید قلی تبار

سایت المبین

هیئت مکتب الحسین بابلسر

شهدای اجاکسر
شهید میرزاپور
شهید میرزاپور
شهدای گمنام
ذکرالله
شهدای سادات محله
راه روشن
امام علی علیه السلام
عمارعلی

امام علی
دو شهید محبوبی
مصباح
شهید نورانی
منتظران مهدی
شهدای شهرک آزادگان
شهدای شهرک آزادگان
پیوندها

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ