تبلیغات
سایت خبری تحلیلی مصباح - آمریکا هنوز یاد نگرفته به تعهداتش پایبند باشد
سایت خبری تحلیلی مصباح
اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل

سردار سلامی در برنامه نگاه یک: آمریکا هنوز یاد نگرفته به تعهداتش پایبند باشد/ آزادی حلب ،شکست سیاست های آمریکا، سعودی ها و رژیم صهیونیستی بود/قدرت موشکی ایران تصاویر دقیقی در ذهن دشمنان ترسیم کرده استسپاه نیوز:جانشین فرمانده کل سپاه گفت:در موضوع برجام و دیگر تعهدات بین المللی ،آمریکائیها هیچ پایبندی به تعهدات خود ندارند و علاقه مند هستند همه جا با زبان زور نظام ناعادلانه ای را در تعامل با دیگر کشورها تعریف کنند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ پاسدارحسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در برنامه نگاه یک شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به اینکه آمریکایی ها هنوز یاد نگرفته اند به تعهدات خود پایبند بمانند، گفت: برای پایبندی آمریکایی ها و تروریست ها به تعهدات خود تنها راه، غلبه میدانی است.
 
وی افزود: باید قدرت پیشگام سیاست و دیپلماسی باشد و دیپلماسی بتواند در عرصه سیاست حقوق مردم را از آمریکایی ها و وابستگان آن بگیرد.

سردار سلامی با بیان اینکه زبان آمریکایی ها در مذاکرات زبان هنرپیشگی است ،خاطرنشان کرد:آمریکایی ها و تروریست ها بر اساس عدالت و انصاف عمل نمی کنند و فقط زبان قدرت را می فهمند.

 وی افزود: گروه های تروریستی به قواعد بین المللی و انسانی و توافقات خود هیچ پایبندی ندارند بنابراین این موجب می شود هیچ توافقی با آنها بدون اعمال قدرت به دست نیاید.

سردار سلامی با بیان اینکه مفاهیم حقوق بشر در سازمان های بین المللی معیاری است که به وسیله آمریکای ها شاخص گذاری، تبلیغ و ترویج می شود گفت:آتش زدن اتوبوس هایی که برای خارج کردن مردم فوعه کفریا اعزام شده بودند به وسیله تروریست ها نشان دهنده معیارهای بی رحمانه و اعتقادات غیر انسانی آنها است اما سازمان های بین المللی حقوق بشر به آن واکنشی نشان ندادند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در فضای دو دهه تحریم بالغ شد و پرورش یافت ، گفت: امروزتوان موشکی ما  قدرت بازدارنده ای را ایجاد کرده که دشمنان ایران آن را درک می کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه بازدارندگی، اثر گذاری روانی یک قدرت در ذهن طرف مقابل است گفت: قدرت موشکی ایران در ذهن دشمنان کشورمان تصاویر دقیقی را ترسیم کرده است .

وی در ادامه تصریح کرد: تمدید قانون تحریم ها بر ضد ایران جنگ اقتصادی آمریکا با کشورمان است و تحریم های گذشته سخت، واقعی ، جهانی و فشرده بود اما قدرت موشکی ایران نیز جهانی شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه  با تاکید بر اینکه در حوزه هایی مانند هوا فضا، هسته ای ، نانو و بیوتکنولوژی و موشکی که تحت فشار بودیم بیشتر رشد کردیم،اظهار کرد: اینکه فکر کنیم برجام می توانست فضای دشمنی ایران و آمریکا را به دوستی تبدیل کند اشتباه بوده است.

وی با بیان اینکه برجام در مسیر مبارزه ملت ایران با آمریکا شکل گرفت، گفت: جنگ اقتصادی آنها با ایران کاهش نمی یابد زیرا هر چه اهرم اقتصادی انها در کشوری قوی تر باشد اهرم کنترل سیاسی امریکایی ها نیز قوی می شود.

سردار سلامی درباره اظهارات نخست وزیر انگلیس در جمع سران برخی کشورهای عرب گفت: پشت صحنه نمایش شرم آور سران مرتجع عرب با نخست وزیر انگلیس این بود که انگلیسی ها فکر می کنند آمریکا رو به زوال قدرت است و در منطقه خلاء ایجاد می شود.

وی افزود: آمریکایی ها به تدریج فضا را خالی می کنند چون عرصه برای حضور آنها تنگ شده و قدرت آنها رو به افول است اما تصور انگلیسی ها برای پر کردن جای آمریکایی ها نادرست است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مقامات سیاسی برخی کشورهای عربی منطقه نیز حس کرده اند آمریکایی ها دیگر تکیه گاه اصلی نیستند، اظهار کرد: اینکه مقامات عربی به انگلیس و روسیه در برخی مواقع نزدیک می شوند برای فهماندن این موضوع به آمریکایی هاست.

وی افزود: برنامه های انگلیس برای منطقه خواب بی تعبیری است که انگلیسی ها می بینند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار کرد: مردم سوریه نماد ملتی شریف و عزتمند هسنند و کسانی که برای تروریست های محاصره شده در حلب اشک تمساح می ریختند 6 سال است که میلیون ها نفر از مردم سوریه را آواره و شهرهای این کشور را ویران کرده اند.

سردار سلامی گفت: ارتش سوریه و مقاومت بیشترین تلاش را کردند که حلب با کوچک ترین خسارت جانی و مالی آزاد شود .

وی افزود: صبر ارتش و مقاومت و محاصره تروریست ها آنها را وادار به تسلیم می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: اینکه رژیم آل سعود و صهیونیست ها در حاشیه امن هستند و دستگاه های حقوق بشر به خواست آمریکایی ها عمل می کنند نشان دهنده کارکرد نداشتن این دستگاه هاست.

وی افزود:رد پای کشورهای حامی تروریست در 6 سال جنایت تروریست ها در سوریه مشخص است.

سردار سلامی گفت: برخی رژیم های منطقه می خواهند رویای سیطره منطقه ای را تجربه کنند اما عاجزند و اکنون همه این کشورها به دلیل شکست در حلب عزادارند .

وی افزود: آمریکا برای ورود دوباره به سرنوشت سیاسی منطقه خاورمیانه، حلب را نشانه رفت اما با آزادسازی این شهر آرمان هایش سقوط آزاد کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: آمریکایی ها قصد داشتند پس از سوریه حرکتشان را به لبنان و عراق بسط دهند و در نهایت به جمهوری اسلامی ایران برسند و نظام جدیدی را در خاورمیانه شکل دهند.

وی افزود: آمریکایی ها همیشه رویارویی با ایران را مبارزه نهایی می پندارند و می خواهند ما را از قدرت منطقه ای به قدرت ملی محدود کنند و دستیابی به هسته نظام جمهوری اسلامی ایران را هدف می دانند اما با آزادسازی حلب دریافتند که قادر به مدیریت اقدامات و تحولات منطقه نبوده و نیستند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: سعودی ها و همین طور ترکیه قصد داشتند با ایجاد تحول در منطقه و برقراری ارتباط تنگاتنگ با ایران اهدافشان را پیاده سازی کنند و به این منظور در سوریه، حلب را پاشنه طلایی تحولات قلمداد می کردند، حلب یعنی در دست داشتن شمال سوریه زیرا پایتخت اقتصادی سوریه با قدمتی تاریخی 6000 سال قبل از میلاد با عنوان هاب اقتصادی منطقه قلمداد می شده است.

وی در ادامه گفت : وقتی حلب آزاد شد سیاست های آمریکا، سعودی ها و رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: حزب الله روزگاری در دستور کار صهیونیست ها، آمریکا و اروپایی ها بود تا مهار شود اما امروزه حزب الله به قدرت منطقه تبدیل شده و میان آمریکا، اروپا و صهیونیست از یک طرف و از سویی دیگر متجاوزین مستقر در سوریه قرار دارد اما با سیطره خود در منطقه سبب عقب راندن متجاوزین شده و امروز در لبنان به صیانت سیاسی رسیده است. می توان گفت پیامد این نبردها در سوریه شکوفایی جبهه ای وسیع در کل منطقه بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه فرسایش روانی تروریست های تکفیری و در نهایت آزادسازی حلب را متأثر از مسدود شدن تدریجی منافذ نیروهای تروریستی در شمال حلب و استهلاک انرژی که در گروه های تروریستی پدید آمد عنوان کرد و گفت: معمولاً عمر گروه های تروریستی این چنینی بیش از هفت سال نیست اما شاهد هستیم که تکفیری ها چگونه رشد و تکثیر یافتند و حمایت مالی شدند، مورد آموزش قرار گرفتند و مرزها یکی پس از دیگری برایشان گشوده شد برای تکفیری هایی که به مدرن ترین تسلیحات نظامی مجهز بودند.

سردار سلامی ادامه داد: مطلعیم که چندین هواپیمای آمریکایی مهمات و سلاح به عراق و سوریه حمل می کردند تا به تروریست های تکفیری کمک کنند، اقتصاد تکفیری ها نیز از فروش نفت سوریه تأمین می شد و این شدنی نبود به جز همکاری منطقه ای و اقتصادی سعودی ها که طبق نقشه از پیش تعیین شده آمریکا انجام می شد.

وی افزود: حلب پیچیده ترین موقعیت آزادسازی را داشت اما نهایتاً آزاد شد و حقیقت این است که باطل همیشه شکست می خورد پیشتر تصور این بود که آمریکا هر جا وارد شود پیروز است اما در سوریه دیدیم که آمریکا حتی وارد خاک این کشور هم نشد چرا که ذخایر استراتژیک و میدانی آنها خاتمه یافته بود و به این خاطر به نبرد نیابتی روی آورد و در این نبردها کسی برنده است که مقاومت روانی بیشتری داشته باشد.

سردار سلامی در ادامه اظهار کرد: ما در کنار سوریه ماندیم و تکلیف خود دانستیم که به حمایتمان ادامه دهیم و در نهایت حاصل این شد که راهبرد آمریکایی ها برای نفوذ به کشوری همچون سوریه که از ارکان مهمی از نظر مقاومت برخوردار است شکست خورد.

وی ادامه داد: هدف آمریکایی ها و ائتلافی که همراهش بود (سعودی ها و اروپایی ها) این بود که جغرافیای به هم پیوسته از لحاظ آرمانی و عملکرد دفاعی خاورمیانه از هم گسسته شود و نقطه کانونی این جغرافیا، سوریه بود که اگر تسخیر می شد ارتباط ما با لبنان و فلسطین گسسته می شد.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: معتقدیم جهان اسلام همه سرنشینان یک سفینه هستند که با همبستگی و همدلی در مقابل هر تجاوزی شکست ناپذیر خواهند بود.
طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: آمریکا، برجام، دشمن، تحریم،
ارسال توسط سرباز ولایت
آخرین مطالب
نظر سنجی
سطح مطالب سایت چگونه است ؟


شهدای شهرک ساحلی
پرتو ولایت

ندای همت

ولایت عشق

رزمنده جنگ نرم

شهید مجید رستمی
شهید داداش تبار
انعکــاس

جنــگ ســایبری

بصــیرت

سیاسی و مذهبی
شهید طالبی
شهید طالبی

نسیم یار

تربت

نعم المعین

انتظار نیوز

طریقت الهدی
شهید نعمت زاده
شهید نعمت زاده
سلمان فارسی
سلمان فارسی

گلچین سرا
شهید قلی تبار
شهید قلی تبار

سایت المبین

هیئت مکتب الحسین بابلسر

شهدای اجاکسر
شهید میرزاپور
شهید میرزاپور
شهدای گمنام
ذکرالله
شهدای سادات محله
راه روشن
امام علی علیه السلام
عمارعلی

امام علی
دو شهید محبوبی
مصباح
شهید نورانی
منتظران مهدی
شهدای شهرک آزادگان
شهدای شهرک آزادگان
پیوندها

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ