تبلیغات
سایت خبری تحلیلی مصباح - مطالب فروردین 1395
سایت خبری تحلیلی مصباح
اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل


کری: ایران پس از برجام فقط ۳میلیارد دلار دریافت کرده است

وزیر خارجه آمریکا در نشست سالیانه جی‌استریت، یکی از لابی‌های یهودی واشنگتن، با اشاره به اینکه دارایی‌های مسدودشده ایران ۵۵میلیارد دلار بود، گفت از زمان اجرای برجام در ژانویه تهران تنها ۳میلیارد دلار دریافت کرده است.
کری: ایران پس از برجام فقط ۳میلیارد دلار دریافت کرده است

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، جان کری در ادامه گفت: «آیا مباحث درباره اینکه ایران قرار است چه‌میزان پول بگیرد را به خاطر دارید؟ برخی اوقات از بعضی کاندیداهای ریاست‌جمهوری رقم نادرست 155 میلیارد دلار را می‌شنوید. ما هیچ‌گاه معتقد نبودیم که چنین مبلغی باشند. برخی دیگر فکر می‌کردند که این رقم 100 میلیارد دلار است. برآوردهای ما پس از بررسی دقیق به اقتصاد [ایران] و آنچه اتفاق می‌افتاد، نشان می‌داد که این رقم 55 میلیارد دلار است».

وی در ادامه به حامیان لابی جی‌استریت که پس از دستیابی ایران و گروه 1+5 به توافق هسته‌ای برای عبور آن از کنگره به لابی‌گری پرداختند، گفت که ایران در حدود سه میلیارد دلار از این مبلغ را دریافت کرده است.

کری بار دیگر بر موضع خودش تأکید کرد که «برنامه جامع اقدام مشترک» بهترین راه برای «دور نگه داشتن ایران از بمب هسته‌ای است».

وزیر خارجه آمریکا محدودیت‌های اعمالی بر توان غنی‌سازی ایران و نیز توانایی آمریکا در ردیابی هرگونه غنی‌سازی را یادآور شد.

وی همچنین گفت: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از 12هزار کیلوگرم به 300 کیلوگرم کاهش یافته است، «[ایران] پیش از توافق دو ماه با گریز هسته‌ای بالقوه فاصله داشت» و اکنون «یک سال فاصله داشته و ما نیز این قابلیت را داریم که متوجه شویم چه‌کاری انجام می‌دهند».

کری در ادامه تأکید کرد: «علی‌رغم بدترین پیش‌بینی‌های بدبینان، ما اکنون در جایگاهی هستیم که برخی معتقد بودند غیرقابل تصور است».

انتهای پیام/ارسال توسط سرباز ولایت

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه از توسعه راهیان نور دریایی با تأمین شناورهای هدفمند و باکیفیت خبر داد و گفت: جزایر هرمز و خارک به‌عنوان نماد مقاومت احیا می‌شوند.
جزایر هرمز و خارک به‌عنوان نماد مقاومت احیا می‌شوند

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، سردار علی فضلی ایجاد زیرساخت و همت بومی دست‌اندر‌کار راهیان نور دریایی را عاملی مهم در دست یافتن به اهداف و مقاصد عنوان‌ کرد و اظهار داشت: بسترسازی و ایجاد زیرساخت در راهیان نور دریایی پرهزینه و سخت است که اجرای آن نیازمند همت فرماندهان نیروی دریایی سپاه، فرمانده ‌سپاه امام سجاد(ع) و‌ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به تاریخچه تشکیل و راه‌اندازی کاروان راهیان نور دریایی بیان داشت: این کاروان از سال 89 آغاز شد که با وجود توسعه کیفی‌وکمی در این زمینه، باز نیازمند تلاش و همت بیش از پیش است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه تصریح‌کرد: در سال 89 امکانات لازم برای پذیرای زائران در شب وجود نداشت، اما در حال حاضر بستر و ظرفیت پذیرش قریب به 10 هزار زائر در استان‌های بوشهر و هرمزگان فراهم شده است.

وی بر فراهم کردن بستر لازم برای پذیرایی خوب و بهتر از زائران در شب تأکید کرد و ابراز داشت: اگرچه برخی از امکانات موجود در کاروان راهیان نور در شب اظهار رضایت کردند ولی باید اقدامات‌ بیشتری را ‌در زمینه رفاه ‌کاروان‌های راهیان نور فراهم کرد.

سردار فضلی در بخش دیگری از سخنان خود بر احیای نقاط فراوانی همچون جزیره هرمز و خارک به‌عنوان نماد مقاومت‌‌ تأکید کرد و گفت: جزایر یادشده، در زمینه دفاعی نشان از پایمردی دارند.

وی، دست یافتن به آرمان‌های انقلاب را نیازمند نگاهی عمیق‌تر نسبت به این ارزش‌ها و آرمان‌ها دانست و گفت: بایستی به این عملیات فرهنگی بزرگ از بعد فرهنگی توجه و اهتمام بیشتری صورت گیرد.

سردار فضلی ضمن قدردانی از ایجاد فضای‌‌ جذاب و تأثیرگذار برنامه‌های انگیزشی گفت: اجرای نمایش‌های رزمی شبانه یکی از مواردی تصویب شده بود که با وجود جانمایی، تحقق نیافت.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه با اشاره به حضور موفق و امید‌بخش خادمان، بر مدنظر قرار دادن پیوند بین راهیان نور دریایی و زمینی تأکید کرد.

سردار فضلی در بخش پایانی سخنان خود با توجه به ظرفیت‌ها و افزایش کمی و کیفی راهیان نور تصریح‌کرد: اتاق فکر راهیان نور دریایی توسط سردار تنگسیری راه‌اندازی شده و می‌توان از تأمین و خرید شناورهای هدفمند و باکیفیت به‌عنوان خروجی مناسب جلسات این اتاق یاد کرد.

انتهای پیام/ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1395


«ماه رجب، ماه شعبان، یک آمادگاهى است براى اینکه انسان در ماه مبارک رمضان بتواند با آمادگى وارد شود.» ۱۳۹۲/۰۲/۲۵ می‌توان با به‌جای آوردن اعمال سفارش‌شده در این دو ماه، سهمی از این آمادگی را به‌دست آورد و بهره‌ای بهتر از ماه مبارک رمضان کسب نمود. به‌همین مناسبت پایگاه‌ اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR گزیده‌ای از توصیه‌های عملی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای ماه رجب و ماه شعبان را منتشر می‌کند.

  توصیه‌های عملی برای ماه رجب و ماه شعبان
براساس بیانات رهبر انقلاب
ماه رجب

 در ماه رجب به ذکر، دعا و توسل اهمیت بدهید

 از دعاهای ماه رجب معارف الهی را یاد بگیرید

 از هر ساعت ماه رجب برای جلب توجه خدا استفاده کنید

 توسلات خود را هر چه میتوانید بیشتر کنید

 در ماه رجب دائم استغفار کنید

 جوانها از سنت حسنه‌ی اعتکاف در ماه رجب بیشتر استفاده کنند

 ماه رجب بیشتر ماه نماز است

ماه شعبان

 ماه شعبان بیشتر ماه دعا و روزه است

 رابطه‌ی خودتان را با خدا به‌وسیله‌ی دعا و ذکر تقویت کنید

 حقیقتاً از دل، با خدا مناجات کنید

 با دعای کمیل و مناجات شعبانیه مأنوس بشوید

 


ادامه مطلب
طبقه بندی: مذهبی، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1395

آمریکا بدنبال تغییر حکومت ایران است

به گزارش مصباح مشهدسر؛ اعضای بنیاد دفاع از دموکراسی چهارشنبه گذشته جلسه‌ای را حول موضوع ایران، تحریم‌ها و تغییر نظام جمهوری اسلامی برگزار و بر لزوم تغییر حکومت در ایران تاکید کردند.

الیوت آبرامز، عضو ارشد بخش مطالعات خاورمیانه در شورای روابط خارجی آمریکا با «سرکوبگر» خواندن جمهوری اسلامی اعلام کرد که آمریکا بدنبال تغییر حکومت ایران است.

وی گفت: «آیا ما می‌خواهیم رژیم در ایران تغییر کند؟ چطور می‌توانیم خواستار تغییر رژیم در ایران نباشیم؟ قطعا می‌خواهیم.»

به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» هادی قائمی مدیر اجرایی گروه موسوم به «برای حقوق بشر در ایران» مدعی شد که حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران علاقه‌ چندانی ندارد وضعیت حقوق بشر در ایران را بهبود بخشد.

مارک دوبوویتز رئیس موسسه دفاع از دموکراسی نیز بر لزوم استفاده آمریکا از تحریم‌های غیرهسته‌ای جهت مجبور کردن ایران برای ترک آنچه که «سرکوب‌های داخلی، آزمایشات موشکی و حمایت از تروریسم» خوانده شده، تأکید کرد. 

این روزنامه به نقل از مریم نایب یزدی یک تحلیلگر ایرانی-کانادایی نوشت: «اگر تحریم‌ها با طرح‌های جدی برای تقویت جامعه مدنی ایران همراه نشود، آنگاه به هدفشان یعنی تضعیف حکومت (ایران) و تغییر سیاسی اجتماعی نخواهند رسید.»
طبقه بندی: جهان سیاست، 
برچسب ها: آمریکا، ایران، تحریم،
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1395

تهاجم سعودی-صهیونیستی به برنامه دفاعی ایران

به گزارش مصباح؛ تحویل محموله‌های اس-300 روسیه به ایران، می تواند منجر به سوق پیدا کردن عربستان سعودی و ترکیه به جانب اسراییل شود.

«هاکان گونش»، تحلیل گر ترکیه ای مسایل استراتژیک، در گفتگو با «اسپوتنیک» گفت که " ارسال سیستم دفاعی اس-300 روسی به ایران، تهدید حمله اسراییل را مرتفع می کند. همزمان، این مساله می تواند موجب افزایش تنش میان ایران و کشورهای بلوک ضدایران شود."

 

این تحلیل گر سیاسی در مصاحبه خود گفت که تهدید اسراییل برای حمله به (تاسیسات هسته ای) ایران، به واسطه تحویل سیستم های دفاع هوایی اس-300، بلاموضوع شده است، گرچه، این قضیه می‍تواند به افزایش تقابل میان ایران و کشورهای رقیب آن در منطقه تبدیل شود. گونش به طور ویژه بر این تاکید دارد که تحویل اس-300 به طرز قابل ملاحظه ای قابلیت های دفاعی ایران را بالا می برد:ادامه مطلب
طبقه بندی: نظامی،  جهان سیاست، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1395

اخبار ناخوشایند رسانه آمریکایی برای روحانی

به گزارش مصباح ؛ وبگاه آمریکایی «المانیتور» که به طور ویژه به تحلیل و نقد اخبار خاورمیانه می‌پردازد، در سلسله گزارش‌های خود درباره ایران این بار در مطلبی  به قلم «جواد صالحی اصفهانی» استاد اقتصاد و تحلیلگر اندیشکده «بروکینگز» با اشاره به افزایش نابرابری در دولت «حسن روحانی» رییس جمهور ایران نوشت: گزارش ماه گذشته اداره آمار ایران نشان می‌دهد که از 21 مارس 2014 تا 20 مارس 2015 نابرابری در ایران افزایش یافته است. این افزایش نابرابری چهار سال بعد از کاهش بی وقفه آن بوجود آمده است.

بر این اساس، چنین اخباری برای «حسن روحانی» رییس جمهور ایران که برنامه اصلاحات اقتصادی وی از سوی مخالفان سیاسی‌اش به دلیل آن که در بهبود زندگی اقشار ایرانیان شکست خورده است مورد انتقاد قرار دارد، خبری ناخوشایند است. هرچند که دولت روحانی موفق شد اقتصاد آسیب دیده ایران در سال 2014 را رشد سه درصدی دهد و  اعتباری کسب کند با این وجود نه تنها چنین موردی سال گذشته مشاهده نشد بلکه گزارش دیگر مرکز آمار ایران از رشد نیم درصدی بیکاری در سال  2015 حکایت داشت.ادامه مطلب
طبقه بندی: اقتصادی، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1395
سواحل، ظرفیت پول‌ساز اما پردردسر مازندران/ امسال باید شاهد غرق شدن چند نفر باشیم؟!
اگرچه در دو سال گذشته با اجرای طرح ساماندهی سواحل، تعداد کشته‌شدگان دریای خزر 63درصد کاهش داشت، اما رفع ناهماهنگی‌های موجود می‌تواند از این رقم، بیشتر بکاهد.
سواحل، ظرفیت پول‌ساز اما پردردسر مازندران/ امسال باید شاهد غرق شدن چند نفر باشیم؟!
به گزارش خبرنگار مصباح، روزهای
زمانی که بحث آزاد‌سازی حریم 60 متر دریا در سال‌های گذشته مطرح شد، به دلیل غیرکارشناسانه بودن، در گام‌های نخستین اجراء، ابتر باقی ماند.
گرم برای سواحل مازندران از راه می‌رسد و سرسبزترین استان کشور بار دیگر مقصد گردشگران از همه نقاط ایران می‌شود.

سواحل 345 کیلومتری مازندران از جاذبه‌های اصلی گردشگری این استان است، ظرفیتی که با وجود پول‌ساز بودن، برای مازندرانی‌ها گاهی به معضل بزرگی نیز تبدیل می‌شود.


ادامه مطلب
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1395

پنج شنبه گذشته بود که در بازار تهران، تعدادی از زنان و کودکانی را دیدم که به فاصله چند متری از یکدیگر روی زمین نشسته و کارت شناسایی خود را به همراه برگه ای جلوی پایشان گذاشته بودند. روی این برگه ها که همه آنها متن و فونت مشابهی نیز داشت، نوشته شده بود: «من آواره سوری هستم، از شما مسلمانان تقاضای کمک دارم» . واکنش مردم نسبت به آنها طوری بود که نمی دانستند به آن نوشته اعتماد کنند یا نه؟ عده ای به آنها پول می دادند و عده ای دیگر پس از خواندن برگه از آنجا دور می شدند؛ طوری که انگار به این نوشته ها اعتمادی نداشتند. البته این روش نشستن در بازار و این نحوه درخواست کمک سوالاتی را در ذهن هر کسی به وجود خواهد آورد. که آیا آنها واقعا جز آوارگان سوری هستند؟ در حالی که آوارگان سوری به دلیل نداشتن مرز مشترک با ایران به سختی می توانند از راه عراق یا ترکیه به اینجا بیایند!

به گزارش مشهدسر؛
طبقه بندی: اخبار روز، 
ارسال توسط سرباز ولایت

در حالی که اظهارات سیف مبنی بر عدم حصول نتایج مورد نظر ایران از برجام تیتر مشترک رسانه‌های دنیا بود، رسانه های زنجیره‌ای این موضوع را در بایکوت خبری قرار دادند.

بایکوت «سخنان مهم سیف در مورد برجام» در رسانه‌‌های زنجیره‌ای +تصاویر

به گزارش مصباح؛ درحالی که سخنان ولی‌الله سیف درباره بدعهدی‌ آمریکا در برجام و پسابرجام و اعتراف به اینکه «تقریبا هیچ چیز اتفاق نیفتاده» بازتاب گسترده‌ای در رسانه های خارجی و داخلی داشته است؛ روزنامه های حامی دولت و اصلاح‌طلب، امروز در یک اقدام هماهنگ ترجیح دادند با ندیدنِ عمدی این سخنان، تیتر وصفحه یک خود را به مسائل دیگری اختصاص دهند.

 

انتشار گفتگوی ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی با بلومبرگ در خصوص عدم حصول نتیاج مورد نظر از توافق هسته‌ای یکی از خبرهای مهم دنیا بود که رسانه های زیادی تحلیل‌های گسترده ای روی آن منتشر کردند اما رسانه های زنجیره ای و اصلاح طلب با پرداختن به موضوعات حاشیه‌ای این موضوع را در بایکوت خبری قرار دادند.

برخی  رسانه ها تا پیش از این موضوع مسائل مربوط به برجام را با ذوق زدگی منتشر کرده و حتی در اقداماتی هماهنگ همواره خبر مربوط به لغو تحریم ها را بدون اینکه این تحریم ها لغو شوند به تیتر یک رسانه خود قرار می دادند.


طبقه بندی: اخبار روز، 
ارسال توسط سرباز ولایت

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بابلسر از آمادگی 13 مسجد این شهرستان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

آمادگی 13 مسجد شهرستان بابلسر برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف

به گزارش مصباح؛ نادعلی پوراسدالله طی گفت‌وگویی با اشاره به مساجد و مکان‌های برگزاری مراسم معنوی اعتکاف از 13 رجب مصادف با ولادت امام علی(ع)، اظهار کرد: 13 مسجد شهرستان بابلسر برای برگزاری اعتکاف آماده شده‌اند.

 

وی افزود: مسجد جامع بابلسر، مسجد ولی‌عصر(ع) خیابان امام(ره)، مسجدالنبی(ص) شهرک شهید میرزایی، مسجد امام صادق(ع) دانشگاه مازندران، مسجد جامع روستای اجاکسر، مسجد امام حسین(ع) شهرک قائم(عج)، مسجد علی ابن ابی‌طالب(ع) نیروی هوایی، مسجدالمهدی(ع) پارکینگ 5 شهرک ساحلی، مسجد جامع بهنمیر، مسجد جامع دهستان عزیزک، مسجد جامع هادی‌شهر، مسجد جامع روستای فولادکلا و مسجد امام حسن مجتبی(ع) روستای دوغیکلا آماده خدمت‌رسانی به معتکفین هستند.

 

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بابلسر به فضیلت‌های ماه مبارک رجب اشاره کرد و گفت: ماه رجب ماه نزول رحمت‌های الهی است.

 

پوراسدالله در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی و شورای هیئات مذهبی پیرامون اعتکاف و مناسبت‌های ماه رجب، تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده که از طریق پیامک، تریبون نماز جمعه شهرها و بخش‌ها، جلسه با هیئت امناء مساجد و دست‌اندرکاران برگزارکننده اعتکاف، جهت حضور حداکثری و برنامه‌های ویژه قرآنی، ثبت‌نام از معتکفین و برنامه اعزام مبلغ، اطلاع‌رسانی صورت پذیرد.
طبقه بندی: مذهبی، 
ارسال توسط سرباز ولایت
به گزارش بلاغ، صبح امروز همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، رژه اقتدار ارتش در مرکز مازندران برگزار شد.


ارسال توسط سرباز ولایت
مدیر آموزش و پرورش بابلسر در همایش تجلیل از نخبگان علمی:ظهور پدیده داعش نتیجه تربیت و آموزش مادی‌گرایی است 

مدیر آموزش و پرورش بابلسر گفت: ظهور پدیده داعش و تکفیری در جهان امروز که به‌دنبال به‌کارگیری علوم در جهت کشتار ملت‌ها برآمده‌اند، یکی از مهم‌ترین خطرات تربیت و پرورش مادی‌گرایی به جای معنویت‌گرایی است.

ظهور پدیده داعش نتیجه تربیت و آموزش مادی‌گرایی است +عکسبه گزارش مشهدسر؛ احمدرضا مهاجری‌نژاد در همایش تجلیل از نخبگان علمی شهرستان بابلسر با اشاره به نقش نظام تعلیم و تربیت در بالندگی و پویایی دانش‌آموزان، اظهار کرد: سیاست متصدیان امر آموزش در کشور، اعتلای علم در کنار رشد و تعالی معنویت است.

وی افزود: علم و علم‌آموزی از میراث اولیای خدا است و ما در کشور به‌دنبال تربیت دانش‌آموزانی هستیم که ضمن حرفه‌آموزی، افرادی مسئولیت‌پذیر و متعهد برای توسعه، استقلال و بالندگی کشور داشته باشیم چراکه معتقدیم نیروی انسانی فعال و پویا که وفادار به نظام باشد، مؤثرترین و کارآمدترین عنصر در توسعه کشور محسوب می‌شود.ادامه مطلب
ارسال توسط سرباز ولایت

سردار حاجی‌زاده عنوان کرد:

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: تعداد یگان‌ها، سکوهای موشکی و نیز تعداد موشک‌های ما به قدری زیاد است که تا دشمنان بخواهند به خودشان بجنبند، اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار داده و نابود کرده‌ایم.
ساخت موشک‌های ویژه برای انهدام پایگاه‌های منطقه‌ای آمریکا

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه درباره شهید طهرانی مقدم و توانمندی‌های موشکی سپاه اظهار داشت: وقتی جنگی اتفاق می‌افتد، طرف مقابل با دیدن خرید تجهیزات و تسلیحات جدید دشمن، معمولا باید ناراحت شود؛ ولی ما از خریدهای عراق خوشحال می‌شدیم.

وی افزود: چون ابتدای جنگ، دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیحاتی در اختیار ما نمی‌گذاشت، به همین خاطر امید داشتیم عملیاتی صورت گیرد تا طی آن بتوانیم سلاحی را از عراق غنیمت بگیریم.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به جنگ شهرها ادامه داد: وقتی ارتش بعث عراق شهرهای ما را می‌زد ما هم می‌بایست در مقابل عکس‌العملی نشان می‌دادیم، تا آنها به این کارشان ادامه ندهند؛ اما زمانی که تصمیم گرفته شد مقابله به مثل کنیم، متوجه شدیم امکانات لازم را برای انجام این کار نداریم.

 

*هسته اولیه موشکی سپاه با دو سکوی پرتاب و هشت موشک شکل گرفت

وی با بیان اینکه اولین هسته موشکی ما در سال 63 شکل گرفت، اضافه کرد: اگر چه اولین هسته موشکی ما در سال 63 شکل گرفت، اما شاید کسی باور نکند که آن زمان تمام امکانات ما دو سکوی پرتاب و هشت فروند موشک بود که دولت لیبی به ما داده بود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ادامه یادآور شد: آن روز که این کمک‌ها از سوی لیبی به ایران شد؛ قذافی به این امید آن امکانات را داد که ما بنا به درخواست اش می بایست چهار فروند از این موشک‌ها را به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس شلیک می‌کردیم و این هم به علت ضدیتی بود که لیبی با این کشورها داشت.ادامه مطلب
طبقه بندی: نظامی،  اخبار روز، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 فروردین 1395

اقتدار ارتش و نیروهای مسلح دست استکبار را از تعرض به حریم کشور قطع کرده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: امروز تدین، بصیرت، بیداری، هوشیاری و آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی زمینی متعهد ارتش و سایر نیروهای مسلح کشور، برای ملت ایران، عزت و اقتداری را ایجاد کرده که در تاریخ کم نظیر است و سبب شده تا دست طمع استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از کوچکترین دستیازی و تعرض به حریم کشور قطع شود.
اقتدار ارتش و نیروهای مسلح دست استکبار را از تعرض به حریم کشور قطع کرده است

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پیامی به فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران این روز را تبریک گفت. متن کامل پیام به این شرح است:ادامه مطلب
طبقه بندی: نظامی، 
ارسال توسط سرباز ولایت

بیانیه ضدایرانی نشست استانبول با واکنش تیم ایرانی حاضر در این نشست روبرو شد. عراقچی می‌گوید ایران برخورد شدیدی انجام داد. اما آیا اقدامات دولت برای جلوگیری از صدور چنین بیانیه ای کافی بود؟

 آیا واکنش‌های دولت روحانی به بندهای ضدایرانی اجلاس استانبول کافی بود؟

به گزارش مصباح ؛ جلسه اختتامیه سازمان همکاری اسلامی در استانبول، سرانجام درحالی به پایان رسید که در بیانیه پایانی آن، 5 بند با اعمال فشارهای عربستان سعودی ضد ایران و مقاومت گنجانده شده است.

 در این بیانیه علاوه بر مطرح شدن بندهایی ضد جمهوری اسلامی ایران، ادعاهایی نیز علیه حزب الله لبنان عنوان شده است.

- در این بیانیه ادعا شده است که ایران در حال دخالت در کشورهای منطقه و چندین کشور دیگر در دنیا مانند یمن، سوریه، بحرین و سومالی است.
- دریکی دیگر از بندهای گنجانده شده در این بیانیه پایانی، از ایران خواسته شده است حسن همجواری را رعایت کرده و از دخالت در امور دیگر کشورها خودداری کند.
- عربستان همچنین در این بیانیه بندی را برای محکوم کردن ماجرای سفارتخانه ریاض در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد گنجانده است.
- در این بیانیه طبق خواست مسؤولان سعودی مواضع ایران در خصوص اعدامهای صورت گرفته در عربستان محکوم شده است. در این بیانیه از افراد اعدامی در عربستان به عنوان "تروریست" یاد شده است. این درحالی است که یکی از این اعدامی ها "آیت الله نمر باقر النمر" روحانی برجسته عربستانی است که تنها جرم او مخالفت با آل سعود بود. اعدام این روحانی برجسته عربستانی در آن زمان با واکنش و اعتراضهای گسترده بین المللی همراه شد.
- یکی دیگر از بندهای گنجانده شده در این بیانیه علیه حزب الله لبنان است؛ که کاملا همسو با مواضع قبلی عربستان در شورای همکاری و اتحادیه عرب ضد مقاومت می باشد. در این بند ادعا شده است که حزب الله لبنان در حال "اقدامات تروریستی در سوریه، بحرین، کویت، یمن" است!

در واکنش به این بیانیه بی سابقه، حسن روحانی و محمدجواد ظریف به نشانه اعتراض، از شرکت در نشست پایانی این اجلاس خودداری کردند.

عباس عراقچی، معاون ظریف روز گذشته قبل از تحریم نشست پایانی اجلاس توسط تیم روحانی و ظریف، توضیح داده بود که "ایران برخورد شدیدی انجام داد. حتما صحبت‌های آقای ظریف را شنیده‌اید. مسلما سازمان از این مواضعی که علیه ایران و حزب‌الله گرفته در آینده پشیمان خواهد شد."

او همچنین گفت: "سخنرانی رئیس جمهور نیز امروز در ادامه همین صحبت‌ها بود ولی به هر حال مجموعه بندها فردا به تصویب نهایی خواهد رسید."

به جز تحریم نشست پایانی، روحانی در لحظه دیدار رسمی با اردوغان، در اقدامی کم سابقه با حرکات دست، نکاتی هشدارگونه را به او یادآور شده بود که شاید به بیانیه مذکور و همکاری عربستان و ترکیه در این خصوص، مربوط می شد.

اما نقطه شروع کارشکنی ها از ریاض آغاز شده بود؛ جایی که عربستان با جمع کردن کشورهای اسلامی، علیه ایران به دلیل حمله به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد موضع گیری کرد.

حال سوالی که مطرح است اینکه آیا واکنش دولت روحانی به این کارشکنی های بی سابقه علیه کشورمان کافی بوده است؟ آیا اقدامات دیپلماتیک کافی برای جلوگیری از صدور چنین بیانیه ای انجام شده بود؟ و آیا ایران در میان 57 کشور اسلامی در دنیا همراه موثری برای عدم تصویب چنین بیانیه ای نداشت یا اقدام لازم برای منسجم کردن همراهان جمهوری اسلامی انجام نشده بود؟
طبقه بندی: جهان سیاست، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : جمعه 27 فروردین 1395

فیلسوف مشهور روسی با بیان "از تحریم‌شدن توسط آمریکا احساس قهرمانی می‌کنم" گفت: هر گامی را که در راستای برقراری ارتباط با شیطان بزرگ برداشته شود، می‌توان «گام خودکشی» نامید.
آمریکا تجسم حرکت شیطان است

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، الکساندر دوگین در برنامه «ماهیت واقعی انقلاب ایران» در خانه بیداری اسلامی اصفهان با بیان "اصفهان کانون و مرکز ایران است و لازم بود تا اصفهان را از نزدیک ببینم" اظهار داشت: سؤالات دینی و سیاسی از یک جنس هستند و هر سؤال دینی، سیاسی است و هر سؤال سیاسی، دینی؛ به این دلیل که خداوند حاکم جهان است، از سوی دیگر هر فرمانروایی روی زمین از قوانین الهی پیروی کند، آن حاکم الهی است و عمل‌کردن بر ضد خداوند، صحیح نیست.

وی افزود: هر قیام یا انقلاب مقدس به‌دنبال نابود کردن باطل، از بین بردن شیطان و بی‌عدالتی است و همه این اقدامات با توجه به در نظر گرفتن فرمان الهی است، انقلاب اسلامی ایران نیز دقیقاً علیه رضاشاه پهلوی انجام شد و شاه به‌عنوان ابزار شیطان بزرگ بود البته تمدن‌های جدید غربی ذاتاً "شیطانی" هستند، این به این دلیل است که قدرت خدا را منکر می‌شوند.

فیلسوف مشهور روسی گفت: باید دقت داشت که برای دفاع از اصل انقلاب ایران و حفظ روحیه باید همیشه بعد معنوی خود را نگهداری کنیم، البته همواره رهبران بزرگ شیعی، بعد معنوی خاصی با خود داشتند و افراد بسیار قدرتمندی بوده‌اند، در کنار اینکه انسان‌های ساده‌زیستی بوده‌اند، اما سیاست داشتند و خود را در راه دین قربانی کرده‌اند.ادامه مطلب
ارسال توسط سرباز ولایت
مرحوم حضرت آیت الله العظمی سید علی آقا قاضی می‌فرمود: من می‌دانم آن کلمه‌ای را که حضرت به آنها می‌فرماید و همه از دور آن حضرت متفرق می‌شوند چیست!!
ماجرای بیعت خواص با امام زمان(عج) در کلام مرحوم قاضی

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، آیت الله طهرانی از علامه طباطبایی سوال می‌کند: راجع به حضرت قائم آل محمد حضرت حجه بن الحسن العسکری و کیفیت ظهورش، از مرحوم قاضی چیزی به خاطر دارید؟ علامه فرمودند: در روایت است که چون حضرت قائم ظهور کنند، اول دعوت خود را از مکه آغاز می‌کنند. بدین طریق که بین «رکن» و «مقام» پشت به کعبه نموده و اعلان می‌فرمایند و از خواصّ آن حضرت سیصد و شصت نفر در حضور آن حضرت مجتمع می گردند. مرحوم استاد ما قاضی می‌فرمود که: در این حال حضرت به آنها مطلبی می گویند که همه آنها در اقطار عالم متفرق و منتشر می‌گردند و چون همه آنها دارای طیّ الارض هستند، تمام عالم را تفحّص می‌کنند و می‌فهمند که غیر از آن حضرت کسی دارای مقام ولایت مطلقه الهیّه و مامور به ظهور و قیام و حاوی همه گنجینه‌های اسرار الهی و صاحب الامر نیست. در این حال همه به مکّه مراجعت می‌کنند و به آن حضرت تسلیم می‌شوند و بیعت می‌نمایند.
مرحوم قاضی می‌فرمود: من می‌دانم آن کلمه‌ای را که حضرت به آنها می‌فرماید و همه از دور آن حضرت متفرق می‌شوند چیست!!
و من در روایت دیده‌ام که حضرت صادق(ع) می‌فرمایند: من آن کلمه را می‌دانم.

1- مهر تابان، ص 331 – 332.
کتاب: اسوه عارفان – ص 108ارسال توسط سرباز ولایت
یونیسف اعلام کرد که تعداد کودکان کشته شده در یمن در سال 2015 هفت برابر بیشتر از کودکانی است که سعودی‌ها در سال 2014 در یمن کشته‌اند.
آمار تکان‌دهنده از قتل‌عام کودکان یمن به دست سعودی‌ها

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرده 900 کودک یمنی در جریان جنگ در این کشور در سال 2015 کشته شده‌اند. به گزارش ایسنا، در بیانیه یونیسف آمده سازمان ملل از این کشتارها در سال میلادی گذشته مستند‌سازی کرده است؛ اسنادی که حکایت از افزایش نقض‌های شدید علیه کودکان از سوی تمامی طرف‌های درگیر دارد. طبق آمارهای اخیر، 900 کودک کشته شدند که این تعداد هفت برابر بیشتر از این آمار در سال 2014 است.  همچنین تعداد حملات به مدارس و بیمارستان‌ها نیز دوچندان شده و این عدد به 115 مورد رسیده است. کودکان یک سوم غیرنظامیانی هستند که کشته شده‌اند و حدود یک چهارم کل تعداد مجروحان هستند.
یونیسف همچنین تاکید کرد که کودکان در حال حاضر نقش کارآمدی را در جنگ و نگهبانی ایست‌های بازرسی از جمله ایست‌های مستقر در خطوط مقدم ایفا می‌کنند و تمامی این نقض‌ها به منزله نادیده گرفتن شدید قانون انسانی بین‌المللی و حقوق کودکان در یمن است. این افزایش همزمان با آغاز حملات ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی به رهبری عربستان است. این افزایش مرگ و میر در حالی است که سوء تغذیه نیز جان صدها هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند. اما برای رسیدگی به این کودکان زیر ساخت لازم وجود ندارد و روز به روز نیز زیر‌ساخت‌های موجود کاهش می‌یابد.
ادامه نقض آتش بس
از سوی دیگر و در حالی که آل‌سعود از همان ساعات اولیه نیمه شب دوشنبه آتش بس را نقض کرد گزارش‌ها حاکی است که این نقض آتش بس همچنان ادامه دارد. منابع یمنی تاکید کردند که آتش بس در یمن از زمان آغاز اجرای آن تاکنون بیش از ۴۰ بار توسط آل سعود ومزدوران آن نقض شده است. این در حالی است که سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی قبل از آغاز اجرای آتش بس اعلام کرده بود که این ائتلاف به آتش بس پایبند خواهد بود.  «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن اما ضمن محکوم کردن ادامه حملات سعودی‌ها در ساعات اولیه اجرای آتش بس اعلام کرد که عدم پایبندی به آتش بس عملیات صلح را به خطر می‌اندازد و شانس موفقیت در مذاکرات یمنی‌ها را کاهش می‌دهد. آتش‌بس در یمن از نیمه شب دوشنبه آغاز شد تا راه را برای موفقیت مذاکرات صلح که قرار است 18 آوریل(30 فروردین) در کویت برگزار شود هموار کند.ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 فروردین 1395

همه شواهد موجود حکایت از آن دارد که در تنور برجام هیچ نانی پخته نشده است و آنهمه بزرگنمایی و تعریف و تمجیدهای اغراق‌آمیز درباره آن بی‌نتیجه باقی مانده است.

 تخلف کابینه روحانی چگونه به نام دولت سابق ثبت شد؟به گزارش مشهدسر؛ حسین شریعتمداری طی یادداشتی با عنوان "این سوخت و آن تنور؟!" در روزنامه کیهان نوشت:

 1- دیروز، روزنامه‌های زنجیره‌ای، تیترهای درشت صفحه اول خود را به یک تخلف نجومی 105 هزار میلیارد تومانی در دولت سابق اختصاص دادند و با آب و تاب از قول آقای دکتر احمد توکلی نوشتند که دولت سابق 105هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی وام گرفته و پس نداده است! و درباره این تخلف بزرگ و بی‌سابقه که به نوشته یکی از همین روزنامه‌های زنجیره‌ای، مبلغ آن «35 برابر فساد مالی 3000 میلیارد تومانی بوده است» داد سخن داده و از آن با عنوان من درآوردی «پاناما‌گیت»  دولت سابق یاد کردند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: جهان سیاست، 
ارسال توسط سرباز ولایت
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 فروردین 1395
صبح امروز پیکر شهید «محمدتقی سالخورده» دومین شهید مدافع حرم نکا، بر دستان مردم شهیدپرور این شهرستان تششیع شد.
به گزارش بلاغ، صبح امروز پیکر شهید «محمدتقی سالخورده» دومین شهید مدافع حرم نکا، بر دستان مردم شهیدپرور این شهرستان تششیع شد.طبقه بندی: جبهه و شهدا، 
ارسال توسط سرباز ولایت
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

نظر سنجی
سطح مطالب سایت چگونه است ؟


شهدای شهرک ساحلی
پرتو ولایت

ندای همت

ولایت عشق

رزمنده جنگ نرم

شهید مجید رستمی
شهید داداش تبار
انعکــاس

جنــگ ســایبری

بصــیرت

سیاسی و مذهبی
شهید طالبی
شهید طالبی

نسیم یار

تربت

نعم المعین

انتظار نیوز

طریقت الهدی
شهید نعمت زاده
شهید نعمت زاده
سلمان فارسی
سلمان فارسی

گلچین سرا
شهید قلی تبار
شهید قلی تبار

سایت المبین

هیئت مکتب الحسین بابلسر

شهدای اجاکسر
شهید میرزاپور
شهید میرزاپور
شهدای گمنام
ذکرالله
شهدای سادات محله
راه روشن
امام علی علیه السلام
عمارعلی

امام علی
دو شهید محبوبی
مصباح
شهید نورانی
منتظران مهدی
شهدای شهرک آزادگان
شهدای شهرک آزادگان
پیوندها

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ